Gabinet prywatny

twitter
logowanie/rejestracja

Cukrzyca w praktyce lekarza rodzinnego – zasady opieki

Cukrzyca w ogromnym stopniu przyczynia się do rozwoju chorób serca i naczyń, jest najczęstszą przyczyną ślepoty u osób w wieku produkcyjnym, najczęstszą przyczyną schyłkowej niewydolności nerek i wiodącym powodem nieurazowych amputacji kończyny dolnej. Odpowiednia kontrola glikemii zapobiega retinopatii, nefropatii i neuropatii. 

Rzucenie palenia oraz kontrola czynników ryzyka choroby sercowo-naczyniowej – dyslipidemii i nadciśnienia są szczególnie ważne w prewencji zawału serca, udaru mózgu oraz choroby naczyń obwodowych u chorych na cukrzycę. Nie tylko w Polsce jest za mało diabetologów, by objąć opieką stale rosnącą liczbę chorych. Ciężar leczenia cukrzycy spoczywa przede wszystkim, i w opinii autora powinien spoczywać, na lekarzach podstawowej opieki zdrowotnej. Do głównych zadań lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej należy zaliczyć leczenie cukrzycy typu 2, diagnozowanie cukrzycy i stanów przedcukrzycowych.

Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie. Nasza polityka prywatności.
Uwaga, ta strona używa COOKIES
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.
×