Gabinet prywatny

twitter
logowanie/rejestracja

Antybiotykoterapia w schorzeniach infekcyjnych dolnych dróg oddechowych

Choroby infekcyjne dolnych dróg oddechowych stanowią jedną z najczęstszych przyczyn konsultacji lekarskich. Część z nich, zwłaszcza zapalenie podgłośniowe krtani, zapalenie oskrzeli i oskrzelików, powodowane są przez wirusy. Stosowanie antybiotyków w tym przypadku nie ma umocowania przyczynowego. Pozostałe, jak zapalenie płuc, gruźlica, na ogół wymagają zastosowania antybiotykoterapii. Obecnie wydane rekomendacje oraz liczne badania przeprowadzone zgodnie z zasadami EBM porządkują wiedzę, ułatwiają podjęcie właściwej decyzji klinicznej. Pozwala to na zastosowanie skutecznego leczenia oraz przyczynia się do ochrony antybiotyków.

Informacje podane podczas rejestracji konta będą wykorzystane wyłącznie do umożliwienia Tobie zalogowania się i aktywnego korzystania z naszych portali: lekwpolsce.pl oraz gabinetprywatny.pl
Rejestrując się wyrażasz zgodę na wpisanie podanych danych do bazy danych.
Administratorem bazy danych jest Medyk Sp. z o.o. NIP 5260204920 z siedzibą w Warszawie.
Uwaga, ta strona używa COOKIES
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.
×